Süveter Örgü Modelleri

Kış geliyor dedik ama bir bahar havasıdır gidiyor ve bu zamanlarda en rahat örgü süveter giyilebiliyor. Çünkü gündüz sıcak, akşam da serin bir hava var ve ceket veya mont içine giyilen örgü süveter modelleri hem terletmiyor hem de sırtımızı sıcak tutuyor. Aşağıda birkaç tane süveter örneğini paylaşmak istiyorum. Diğer erkek örgü süveter modellerine de bir göz atın..

El Örgüsü Erkek Hırka Modelleri

El örgüsü artık eskisi gibi değil , ip çeşitliliği çok fazla ve bazen giydiğimiz birşeyin el örgüsü olduğu bile anlaşılmıyor. O nedenle örgü de ip seçimi çok önemli,öreceğiniz modele göre ip seçmek aslında önemli olan. Gırcıllı ipler hata belli etmez ama ne kadar akıllı yün deseler de ilmek sayıları değiştikçe renklerin dağılımı da farklılaşıyor. O nedenle ip ve model seçerken çok dikkat edelim.

Kış aylarında  yine örgü örmek istiyoruz? Biraz da erkek örgüleri içinde örnekler vermek istiyorum, erkeklerin yanında örgü ördüğümüz zaman genelde bana ne zaman öreceksin sorusu ile karşılaşıyoruz. Ehh onlara da kazaklar, hırkalar örelim artık, modeller burada.

Örgü Süveter Modelleri

Eğer çalıştığınız ortam sıcak oluyorsa ozaman örgü kazak giymek mümkün olmuyor. Bu durumlarda da süveter ve yelek giymek daha rahat ve kullanışlı. Örgü süveter modelleri yelekler göre çok çeşitli değil belki, ama renkleri güzel kullanarak farklı modeller yaratmak mümkün.  Süveter genelde erkekler için örülür ama bence bayanlara da fazlasıyla yakışıyor. Hem erkek hem de bayanlar için değişik modelleri paylaşmak istiyorum.

Erkek Örgü Modellerinden Örnekler

Erkek örgü modelleri malesef çok çeşitli değil ve renk seçimi de kısıtlı. Aslında erkekler artık her renk örgü veya triko giyebiliyorlar. Ama triko biraz daha farklı tabii, örgü de  her renk erkek için güzel durmayabiliyor. Bu nedenle erkeklere örgü örerken hem modelde hem de renkte kısıtlanabiliyoruz. Birkaç faklı erkek örgü modeline göz atın isterseniz..

Çocuk El Örgüleri – Çocuk Kazak

Çocuk örgüleri artık çeşit çeşit.  Ama bazı klasik çocuk örgüleri de varki onlardan da vazgeçilemez. İşte bu model de onlardan birisi. Kazağın önü selanik örgü olarak örülmüş, kollar, arka ve yaka da lastik yapılmış. 2 renkli basit ve hoş bir çocuk kazak modeli. Eğer isterseniz erkek kazak örgüleri modeli olarakta uygulayabilirsiniz. Çocuk el örgüleri için güzel bir model.